Flash-Banner Menü


Banner Nedir?

Banner, internet reklamcılığının doğuşu ile birlikte hayatımıza iyice giren bir kavramdır. Sözlük anlamı büyük başlık, manşet olan banner; düşünüldüğünde bu anlamları bünyesinde taşımaktadır. Banner internet dünyasında, web sitelerinde yer alan görsel olarak bir tasarım içeren reklamları tanımlamaktadır. Değişik banner türleri vardır, boyutlarına ve yapılarına göre kategorilendirilebilirler. Bu konuda aşağıdaki detayları inceleyebilirsiniz:


Banner Standartları

Reklam verenlerin, reklam ajanslarının, internet sitesi sahibi yayıncıların ve interneti bir pazarlama aracı olarak kullanabilen herkese yardımcı olan kurallardır. Dünya genelinde sadece bu işi denetleyen ve standartlar sunan Interactive Advertising Bureau (IAB), bu konunun üzerinde yıllardır çalışmakta ve bize bu standartları sunma gayreti içindedir. Tüm dünyadaki ve ülkemizdeki internet reklamcıları, bu standartlara uymaktadır. Google, Microsoft, Yahoo gibi dev firmalar da bu kurallara uyanlar arasında bulunmaktadır.

Rectangles and Pop-Ups
300 x 250 IMU - Medium Rectangle
250 x 250 IMU - Square Pop-Up
240 x 400 IMU - Vertical Rectangle
336 x 280 IMU - Large Rectangle
180 x 150 IMU - Rectangle

Banners and Buttons
468 x 60 IMU - Full Banner
728 x 90 IMU - Leaderboard
234 x 60 IMU - Half Banner
120 x 90 IMU - Button 1
120 x 60 IMU - Button 2
120 x 240 IMU - Vertical Banner
125 x 125 IMU - Square Button
88 x 31 IMU - Micro Bar

Skyscrapers
160 x 600 IMU - Wide Skyscraper
120 x 600 IMU - Skyscraper
300 x 600 IMU - Half Page Ad

Bunların dışında corner banner (köşeden açılan), Full Page Banner(sayfa ilk açıldığında tüm ekranı kaplayan) gibi yeni uygulamalar da bulunmakdadır.

Neden Flash Banner

Hızlıdır ve Güçlüdür
Flash Bannerlar, diğer tüm banner çeşitlerinden daha güçlüdür. Bunun en önemli sebebi nesneleri rahatça yönlendirilebilmesi, muazzam efektler verilebilmesi ve en önemlisi kod yazılabilmesidir.

Eklemesi Kolaydır
Bir flash banner veya intronun hazırlanma süreci, konusunda uzman kişilerce yapıldığı sürece çok hızlı olabilmektedir. Bir web sitesine biten tasarımın eklenmesi de çok ama çok kolaydır.

Esnektir ve Ölçülebilirdir
Değişik arkaplan efektleri ve sihirli küçük animasyınlarla, aynı tasarımdan onlarca farklı versiyon hazırlanabilir. Teknik bir çalışma ile hazırlanan Flash Bannerlar aynı zamanda ölçülebilir uygulamalardır.

Uzun Ömürlüdür
Hazırlanan bannerlar, sonsuza kadar dayanabilir. Güncellemesi de çok zahmetsiz ve hızlıdır.

Ekonomiktir
Flash banner gerçekten ekonomik bir çözümdür. Sizi ve firmanızı en güzel şekilde tanıtır ve bunu en uygun fiyat garantisi ile yapar..

Web sitelerine reklam vermek istiyorum. Nasıl?

Eğer firmanız veya ürününüz için online reklam vermek istiyorsanız Google AdWords veya Yahoo’nun Search Marketing’ini deneyebilirsiniz:
http://adwords.google.com
http://searchmarketing.yahoo.com

Eğer bu tip işlerle uğraşmak istemiyorsanız bunu sizin için yapacak firmaları veya kişileri de günümüzde bulmanız mümkündür. Google’un raporlaması çok başarılıdır bu yüzden kampanyalarınızın başarısını da çok rahatlıkla ölçebilirsiniz.

Online reklam dünyasına girmeye karar verdiyseniz şu soruları yanıtlamış olmanız gerekmektedir. Böylece daha sağlıklı ilerleyebilirsiniz:

  1. Amacınızı belirleyin
  2. Hedef kitlenizi belirleyin
  3. Bütçenizi belirleyin
  4. Beklentilerinizi belirleyin
  5. Sonuçları ölçün ve karar verin

Reklamlarınızı belirlediğiniz kelimeler ile verebileceğiniz gibi istediğiniz sitelerde gösterilmesini, hangi dilde yayın yapan sitelerde gösterilmesini ve hatta bölge bazlı gösterimlere kadar bir çok alternatifiniz mevcut. Örnek vermek gerekirse Türkiye pazarına çalışan bir mobilyacıyı gözönüne alalım. Yurt çapında işler yapmak isteyen bu firma; mobilya kelimesi geçen aramalarda, reklamının Türkçe sitelerde gösterilmesini rahatlıkla sağlayabilir. Günlük 20 YTL gibi bütçelerle bunu sağlayabilir. Dilerse sadece haftanın belli bir gününde reklamını gösterebilir. O kadar esnektir ki, tam bir taktik savaşıdır aslında. Bu yüzden bu işi yaparken uzmanına danışmakta fayda vardır. Boşa para harcamaktansa işin uzmanı ie çalışarak, hedefi tam ortasından vuracak stratejiler geliştirebilir.

İnternet reklamcılığı konusunda bizimle çalışmak isterseniz: www.egereklamofisi.com

 


Bize Ulaşın Telefon Numarası

Bizden Haberler

Yeni sezona girerken, fiyatları indirdik! Standart boyutlardaki Flash banner tasarımı sadece 150TL. Detaylar için bize ulaşın.
Ege Reklam Ofisi altyapısını kullanarak, online reklamlarınızı ölçmek istiyorsanız, bize ulaşınız. Unutmayın ölçülemeyen, yönetilemez!
Flash-Banner sitesi, internet reklamcılığında çok önemli bir yeri olan animasyonlu banner tasarımı hazırlama konusunda hizmet vermektedir.
   

Referanslarımız

Acele Flash Banner

Eğer çok acele bir flash banner ihtiyacınız varsa, size sadece 12 saat içinde tasarımınızı teslim ediyoruz. Üstelik 2 ayrı versiyon halinde. Detaylar için bizi hemen arayınız!

 

Ana Sayfa | Çalışma Metodumuz | Örnekler ve Fiyatlar | Banner Nedir? | Banner Talep Formu | Referanslar | İletişim

Copyright ©2009 flash-banner.net Izmir, Turkey
This site is protected with Turkish laws

flash banner, flash banner design | Web design Izmir, Turkey | Website design company in Turkey

flash banner hakkında banner-calisma-metodu banner-fiyatlari-ornekleri banner-nedir banner-talep-formu flash-banner-iletisim Flash Banner Ana Sayfa İletişim Banner Fiyatları Sipariş